Megkülönböztetésre nem alkalmas megjelölések:
Az „XL Energy Drink” szóösszetétel megjelölés csak arról tájékoztatja a fogyasztót, hogy az energiaital fajtájú áruk milyen kiszerelésben vásárolhatók meg.
A”SUPERNAIL” megjelölés körömépítési és körömápolási anyagokra csupán azok minőségét mutatja meg.
Megtévesztő megjelölések:
A PICK SZALÁMI megjelölés árujegyzéke a Nizzai Osztályozás 29. osztályába sorolt tejtermékek vagy gyümölcsök árukra nézve megtévesztő, ezért a megjelölésben szereplő szalámi szóelem miatt csak szalámi termékekre oltalomképes, minden más, ettől eltérő termék vonatkozásában megtévesztő az áru fajtája szempontjából.
A LIPTON’S GREEN LABEL TEA megjelöléshez olyan árujegyzék tartozott, amelyben a tea mellett a „kávé, kakaó és fűszerek” termékeket is feltüntették. A megjelölés csak „tea” termékekre oltalomképes.
Az ukrán bejelentő megjelölésének szóeleme Switzerland (Svájc neve angolul) rövidítése, az ábrás eleme a svájci címer imitációja, így a megjelölést összességében svájcinak vélhetik a fogyasztók, így a megjelölés földrajzi származás szempontjából megtévesztő.
Közerkölcsbe ütközőnek találta a Hivatal például a „Kamionosok és Kurvák” megjelölést.
Nemzeti jelképek engedély nélküli használata:
Az állami felségjelet, nemzetközi szervezetet megillető jelzést tartalmazó megjelölések (pl. nemzeti lobogó, címer vagy annak címertani utánzata, az Európai Unió jelképe) kizárólag abban az esetben lajstromozhatók, amennyiben annak védjegykénti lajstromozásához a hatáskörrel rendelkező szerv írásban hozzájárul. Az írásos hozzájárulást célszerű a védjegybejelentés benyújtását megelőzően beszerezni, azonban az a bejelentést követően – a Hivatal felhívásában megadott határidőn belül – is benyújtható. A magyar nemzeti lobogó, címer vagy annak utánzata esetén a nemzetpolitikáért felelős minisztertől, Európai Unió jelképét tartalmazó megjelölés esetén az Európai Bizottságtól kell engedélyt kérni.
(engedéllyel rendelkező lajstromozott védjegy)
(a bejelentő a Hivatal felhívása ellenére nem kért engedélyt a nemzeti zászló és az EU jelkép használatához, így a megjelölés ezek hiányában nem volt lajstromozható)
A Hivatal az összetéveszthetőségre alapított felszólalás kapcsán a megjelölések és az árujegyzékek hasonlóságát egyaránt vizsgálja. Minden döntése egyedi, így az alábbi példák a megjelölések összetéveszthetőségéről csupán tájékoztató jellegűek.
Összetéveszthető megjelölések, melyek mindegyike azonos vagy hasonló árukra vonatkozott: